Türkyılmaz: Önceliğimiz kadastro ve sınırlandırma faaliyetleri olacak
Adapazarı Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz, en öncelikli konuların
vatandaşın en ciddi sıkıntısı olan kadastro ve sınırlandırma faaliyetlerinin bitirilmesi olacağını söyledi.

Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü görevine atanan Türkyılmaz, müdürlük lokalinde basın mensuplarıyla tanışma toplantısı düzenledi. Sorumluluk alanı olan Sakarya ve Kocaeli'nde 7 işletme müdürlüğü ve 41 tane işletme şefliğiyle bütün sorun ve çözümlere yönelik hizmet verdiklerini kaydeden Türkyılmaz, "978 personelimiz var. Sorumluluk alanımızın yüzde 43'ü orman kaplı, bu ormanların yüzde 85'i verimli orman. Böyle bir alana sahibiz. Orman teşkilatı olarak yöre insanımıza ve devletimize kanunlar çerçevesinde hizmet veriyoruz. Müdürlüğümüz 550 bin metreküplük bir üretim kapasitesine sahip. Karlılık açısından Türkiye'de ilk 7 içine girmiş bir bölge müdürlüğüyüz." dedi.

Müdürlüğün ISO 9001 uluslararası kalite standartlarında hizmet vereceğini ifade eden Türkyılmaz, şunları söyledi: "Biz devletin dairesine gelen hiçbir vatandaşımızın, daireden suratı asık şekilde gitmesini istemiyoruz. İstediği husus ister mevzuata uygun olsun, ister mevzuata aykırı olsun, kurumdan ikna olmuş şekilde çıkmasını sağlamaya çalışacağız. İş ve işlevimizi yaparken kolaylaştırıcı olmak en önemli kuralımız olacak. Yapacağımız kolaycılık asla mevzuat dışı manasında algılanmamalı. Yasal sınırın dışına çıkılmayacaktır. Bizim binaya giren rutin evrak iki saat içerisinde ilgili biriminin önünde olacak. Rutin evrakın bir günde çıkışı yapılacak. İnceleme yapılması gereken evraksa yedi günde daireden çıkacak. Uygulama böyle olacak. Evrakın uzun süre beklemesi millete zulümdür. Biz olumlu ya da olumsuz belirlediğimiz zamanda gerekçesiyle cevap vereceğiz. O insan beklentide kalmayacak. Aylarca beni beklemeyecek."

En önemli konularının kadastro ve sınırlandırma faaliyetleri olduğuna dikkati çeken Türkyılmaz, "Teknik açıdan baktığımızda müdürlüğümüz Türkiye'deki diğer bölge müdürlükleri gibi üretim öncelikli bir bölge müdürlüğü değil. 'Ağaç kes, götür ve sat' şeklindeki işletmecilik olan bir bölge müdürlüğü değil. Burada en önemli husus kadastro sorunu ve sınırlandırma faaliyetleri. Vatandaşın da en ciddi sıkıntısı olan kadastroda eksik kalan iş ve işlevlerin bitirilmesi ve kesinleştirilmesi en önemli önceliğimiz olacaktır. Osman Pepe ve Veysel Eroğlu dönemlerinde yapılan kadastro çalışmaları Cumhuriyet tarihimizin toplamından daha fazla mesafe kaydetti. Bu çalışmalar mahkemelerdeki dosyaları yüzde 50 azalttı. Adapazarı ve Kocaeli'nde 2B arazileriyle ilgili sıkıntı çözülür ise millet rahat eder. Sınır belirsizliğinden dolayı yatırımcılar ile kamu kurum ve kuruluşları sorunlar yaşıyor. Bunlar çözüldüğünde çok daha rahat hizmet etme imkanına sahip olacağız. Şikayet edilen değil, memnun olunan bir kurum haline gelmek istiyoruz." diye konuştu.

Bir gazetecinin bölge müdürlüğünün bulunduğu araziye kadın doğum ve çocuk hastanesi yapılacağı yönündeki sorusunu cevaplayan Türkyılmaz, bu konuyla alakalı kendilerine herhangi bir kurumdan ya da müdürlükten yazı gelmediğini söyledi. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yeni binasının yapıldığı arazinin de daha önce müdürlüğe ait olduğunu hatırlatan Türkyılmaz, "Yeni hastanenin yapıldığı alan bölge müdürlüğünün tapulu mülküydü. Devletin üst yöneticilerinin vermiş olduğu karar gereği Adapazarı'na daha iyi bir hizmet vermek için bir hastanenin yapımına karar verilmiş. Resmi işlemlerin ardından yer teslim edilmiş. Arazinin sağlık kampüsüne dönüştürülmesiyle alakalı her hangi bir kurumdan ya da müdürlükten gelen bir yazı yok. Böyle bir yazı olursa Adapazarı'ndaki insanlarımıza hizmeti en uygun olan sonuçta biz onu nihayete erdiririz. Mahiyetimizdeki hiçbir kurum ve kuruluş temsilcisi bizim dışımızda beyan etme ve yorum yapma yetkisine sahip değildir." açıklamalarında bulundu.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.