AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayatı Yazıcı'nın Annesi merhume  Fatma Yazıcı Eyüp Sultan Camiinde Cuma Namazını müteakip kılınan Cenaze namazının ardından Eyüpsultan Mezarlığındaki aile kabrine konularak son yolculuğuna uğurlandı.  

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın annesi Fatma Yazıcı 96 yaşında hayatını kaybetti. İstanbul'da yaşamını yitiren Fatma Yazıcı için oğlu Muhammet Yazıcı'nın da bulunduğu İstanbul Silivrikapı Mahallesi'ndeki Fatih Sitesi'nde helallik için dua edildi. Hayati Yazıcı'nın da katıldığı duanın ardından katılanlar haklarını helal ederek Merhume Fatma Yazıcı'yı Eyüp Sultan'a yolcu etti.  

Screenshot_5-5

Fatma Yazıcı içen  Eyüp Sultan Camii'nde bugün cuma namazının ardından bir cenaze töreni düzenlendi. Törene çok sayıda siyasetçi ve bürokrat katıldı. Eyüp Cami çevresinde cenaze namazı için gelen çok sayıda vatandaş, güvenlik kontrolleri nedeniye kapıtılan yollardan dolayı sıkıntılı anlarda yaşadı. 

İHH’nın Gazze’ye yardımları sürüyor İHH’nın Gazze’ye yardımları sürüyor

Screenshot_7-2

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'de cenazeye katılanlar arasındaydı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kısıklı'daki konutundan gelerek Eyüp Sultan Camisi'nde cuma namazını kıldı. Erdoğan burada, namazın ardından Fatma Yazıcı için düzenlenen cenaze törenine katılarak, Hayati Yazıcı ve yakınlarına taziyelerini iletti.

CumhurbaşkanıTayyip  Erdoğan'ın yanı sıra, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, AK Parti Milletvekili Hulusi Akar ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de cenaze namazında saf tuttu.

Screenshot_6-5

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, kıldırdığı cenaze namazının ardından merhum için dua etti ve tezkiye konuşması yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, buradaki konuşmasında, yol ve dava arkadaşı Hayati Yazıcı'nın annesi için Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın tezkiye konuşmasını en güzel şekilde yaptığını söyledi.

Screenshot_6-5

Al-i İmran suresinin "Her nefis ölümü tadacaktır." şeklindeki ayetine değinen Erdoğan, "Fatma annemiz de 96 yaşına ulaştı. Böyle bir ömür ve bu ömür içerisinde hayırlı evlatlar az önce hocamın da ifade ettiği gibi yetiştirdi. Bu evlatlar onun en önemli zaten mirası ve bu evlatlar inanıyorum ki onun ebedi alemde de en önemli şahitleri olacaktır ve bizler de şahidiz. Bizler de Fatma annemiz için hayır dualarında bulunuyoruz, bulunacağız. Mekanı cennet olsun inşallah. İnşallah Rabb'im bizleri cennetiyle cemaliyle birlikte müşerref kılsın." ifadelerini kullandı.

erdoğan--gülErdoğan, konuşmasının ardından tabuta omuz verdi.

Fatma Yazıcı'nın naaşı defnedilmek üzere Eyüp Mezarlığı'na götürüldü. Merhume  Fatma Yacızı Eyüpsultan Mezarlığındaki aile mezarlığında son yolculuğuna uğurlandı.