Sultangazi Giresunlular Derneğinin organize ettiği Geleneksel Giresun Sırgan Festivali'ne yoğun ilgi gösterildi. Sultangazi Belediyesi Etkinlik Alanı'nda gerçekleştirilen Festivalde Giresun'a özgü ürünler ve geleneksel tatlar sergilendi.

Sultangazi'de "Geleneksel Giresun Sırgan Festivali" düzenlendi. Sultangazi Belediyesi Etkinlik Alanı'nda, Anadolu Kültür Festivali etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen festivalin açılışına, Sultangazi Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun Bahat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hamza Bahat, Bayrampaşa Giresun Gönüllüleri Derneği Başkanı ve Bayrampaşa Belediye Başkan Aday Adayı Tülay Tahmez,  Sultangazi Giresunlular Derneği Başkanı Şaban Durdu ve çok sayıda Giresunlu ile davetli misafirler katıldı.

Giresun'a özgü ürünlerin ve geleneksel tatların sergilendiği festivale vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Kaşıkçı, Dursun ve Durdu, festivale katılan vatandaşlara sırgan çorbası dağıttı.

IMG_0638

Muğla'da 'engelsiz' deniz keyfi Muğla'da 'engelsiz' deniz keyfi

Sultangazi Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı yaptığı konuşmada, Giresun'un Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığında önemli bir yeri olduğunu ifade ederek, Topal Osmanı anması ve Atatürk'ün Muhafız Alayı Komutanlığı'na kadar gelmesinin önemine değindi. Kaymakam Kaşık'ın Topal Osman Ağa'dan söz etmesi salondakilerin alkışlarıyla karşılık buldu.

IMG_0631

Sultangazi Belediye Başkanı Dursun, ilçedeki kültürel tanıtım günlerinin yoğun şekilde devam ettiğini belirterek, bugün Giresun etkinliğinin yapıldığını kaydetti. Başkan Dursun, göreve geldiklerinden bu yana önceden yapılmış yanlışları bitirdiklerini, Sultangazi'yi borçsuz bir belediye durumuna getirdiklerini ifade etti. Önceden yapılmış bir çok ihaleyi ifptal ederek, belediyeye kazanç salıdıklarını ifade eden Dursun, Sultangazi Belediyesi'nin gelir düzeyi açıssından örnek bir belediye durumuna geldiğine dikkat çekti.

IMG_0663

Giresun'un güzelliklerini, doğasını, örf ve adetlerini, gelenek ve göreneklerini tanıtmaya gayret gösterdiklerini aktaran Dursun, ekimde başladıkları etkinliklerin ocak sonuna kadar devam edeceğini söyledi.

IMG_0628

Dursun, etkinliklere haftaya Rize'yle devam edecekleri bilgisini paylaşarak, "Tüm derdimiz, Sultangazi'de 81 vilayetin güzel insanlarını kaynaştırmak, bu etkinlik alanı içerisinde buluşturmak" diye konuştu.

Editör: Murat AYDIN