İnternethaber.com Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık'ın kanser hastalığıyla mücadele eden kardeşi Gazeteci Süleyman Özışık'ın acı haberi sevenlerini ve yakınlarını derinden yaraladı. Süleyman Özışık tedavi gördüğü hastanede gece saatlerinde yaşamını yitirdi.

Bir süredir kanser hastalığı nedeniyle tedavi gören 52 yaşındaki gazeteci yazar Süleyman Özışık, tedavi gördüğü hastanede dün gece hayatını kaybetti. Özışık’ın vefat haberini kardeşi Hadi Özışık sosyal medya hesabından duyurdu. Özışık’ın cenaze namazı Ataşehir’de ikindi namazı sonrası Mimar Sinan Camii’nde kılındı. Cenazeye Özışık ailesi, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, eski Milletvekili Gürsel Tekin, Savcı Sayan, Gazeteci Barış Yarkadaş, Korkmaz Karaca, İş adamı Ali Ağaoğlu ve çok sayıda seveni katıldı. Törende taziyeleri, Süleyman Özışık'ın eşi Serpil Özışık, annesi Cemile Özışık ile çocukları kabul etti.

suleymanozısikcenaze3

Cenaze namazının ardından Süleyman Özışık’ın naaşı Ümraniye’de Kocatepe Mezarlığı’nda defnedildi.

Vücuttaki Toksinleri Temizleyen Besinler! Vücuttaki Toksinleri Temizleyen Besinler!

“Yıllarca beraber mücadele verdik”
Cenazede konuşan Hadi Özışık, “Süleyman benim dava arkadaşımdı, yol arkadaşımdı. İnternethaber’i beraber kurmuştuk. Onun cebindeki 350 doları aldık ve beraber internethaber’i kurduk. Yıllarca beraber mücadeleler verdik. Yol arkadaşlığı yaptık. Öğrencim oldu, kendisini yetiştirdim, yazar yaptım. Boynuz kulağı geçti ama yaşadığımız bir süreç var. Uğradığımız bir haksızlık var. O süreçte Süleyman kendini çok köşeye çekti. Kendisini çok yalnızlığa terk etti.” şeklinde konuştu.

suleymanozısikcenaze1

Bakan Fahrettin Koca'ya özel teşekkür
Kardeşinin hastalığından bahseden Hadi Özışık, “18 Şubat’ta kendisini hastaneye götürdük, maalesef doktor kendisine de söyledi, Süleyman Bey, dedi ’Kendine ne kadar ihanet etmişsin biliyor musun?’ dedi. Süleyman da biliyorum hocam, dedi. Hastanede sağlık bakanımızı bilgilendirdim. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca her şeyi seferber etti arkadaşlar. Burada sizin aracılığınızla Fahrettin Koca hocamıza çok çok teşekkür ediyorum. Yapmadığı şey kalmadı. İlgilenen hocalar, hemşireler ve tüm ekip, Süleyman'la orada hastalık sürecinde aile oldular. Bu acıyı biz ne kadar çekiyorsak, bugün onlar da aynı acı içerisinde, üzüldüler. O bizim canımız, yoldaşımızdı. Kurban olduğum Allah böyle istedi. Allah gani gani rahmet eylesin." ifadelerini kullandı.

Süleyman Özışık kimdir?
Süleyman Özışık, 1 Mart 1971 tarihinde Iğdır'da doğdu. Lise eğitimi de dahil olma üzere ilk eğitimini Kars'ta tamamladı. Lisenin ardından İstanbul'a gelip çalışma hayatına atıldı. Ardından askerlik görevini yerine getirdikten sonra medya dünyasına Akşam Gazetesi'nde stajyer olarak adım attı.suleymanozısi1

Akşam gazetesindeki 3 yıllık deneyiminden sonra Milliyet gazetesinde 7 yıl boyunca çalıştı. 2000 yılında buradaki işi ekonomik nedenlerle sonlandırılma kararı alındı.

Daha sonra kendisi gibi gazeteci olan abisi Hadi Özışık ile birlikte internethaber.com isimli Türkiye'nin ilk haber sitelerinden birinin kuruluşunda yer aldı.

Akabinde 2005 senesinde, sonsayfa.com isimli haber sitesini online bir e-gazete platformu haline getirdi.

İnternethaber ile Türkiye Gazetesi'nde köşe yazarlığı ve birçok televizyon kanalında yorumculuk da yapan Süleyman Özışık, 2023 yılının başında yakalandığı kanser hastalığına yenilerek 5 Ağustos 2023 Cumartesi gününün ilk dakikalarında hayatını kaybetti.