Giresun Federasyonu tarafından 16. sı düzenlenen Giresun Günleri 7-10 Aralık tarihleri arasında tarihlerinde bu yıl ilk kez Yeşilköy Atatürk Havalimanı Etkinlik Alanında yapılacak.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Başkan Hasan Mutlu, Belediyenin borcunu ve projelerini açıkladı Bayrampaşa Belediye Başkanı Başkan Hasan Mutlu, Belediyenin borcunu ve projelerini açıkladı

İstanbul'de Yöresel Tanıtım Günlerine Giresin Dernekleri başlamış ve  Feshane'de gerçekleştirilen Feshane Giresun Günleri İstanbul'da diğer yöreler için örnek olmuştub. Feshane Giresun Günleri ile başlayan etkinlik, Giresun Federasyonu tarafından başarı ile devam ettiriliyor.  Giresun Federasyonu tarafından organize edilen 16. Giresun Tanıtım Günleri bu yıl Atatürk Hava Limanı Etkinlik Alanı'nda gerçekleştirilecek. 7 Aralık Perşembe günü başlayacak olan 16. Giresun Tanıtım Günleri 10 Aralık Pazar günü sona erecek.

Giresun Günlerinde Giresun'un her yönüyle tanıtımı gerçekleştiriliyor. Giresunluların yanı sıra Giresun'u merak eden çok sayıda vatanday da Giresun günlerinin misafiri oluyor.Ekran Resmi 2023-12-05 09.51.16

Giresun Tanıtım Günleri bu yılki ana teması halk oyunları, mottosu ise “Gel, yaşa, tat ve hisset” olarak belirlendi.
Giresun Federasyonu Genel Başkanı Muhterem Memiş  16. Giresun Günleri ile ilgili, İstanbul’da Giresunlulara yakışacak büyük ve iddialı bir organizasyon düzenleyeceklerini söyledi. Başkan Muhterem Memiş, şu bilgileri verdi: “Giresun Tanıtım Günleri; Giresun’un eşsiz güzellikleri ile kültürel mirasını sergilemek, şehrimizin benzersiz özelliklerini geniş kitlelere aktarmak adına bizlere büyük bir fırsat sunuyor. Bugüne kadar yaptığı çalışmalarla diğer sivil toplum kuruluşlarına örnek teşkil eden federasyonumuz yine değerli bir etkinliğe hazırlanıyor. Hasret bitecek, gurbetteki hemşehrilerimiz 16. Giresun Tanıtım Günleri etkinliğimizle memleketlerine kavuşacak”
Giresun Federasyonu Genel Başkanı Muhterem Memiş’in basın mensuplarıyla paylaştığı bilgilerden öne çıkanlar şu şekilde:
İlk olarak Feshane’de düzenlenen, ardından Yenikapı Etkinlik Alanı’na taşınan ve son olarak bu yıl ilk kez Yeşilköy Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilecek olan Giresun Tanıtım Günleri; “Gel, yaşa, tat ve hisset” sloganıyla düzenlenecek.

Etkinlikte ayrıca “Meydanlara sığmıyoruz!” ifadesi de sıklıkla kullanılacak. Ücretsiz otoparka sahip toplam 7 bin metrekarelik bir alanda yapılacak olan 16. Giresun Tanıtım Günleri için yöresel ve kültür alanları DHMİ Havacılık Akademisi binasında oluşturuldu.

Stant düzeninin büyük bir özenle belirlendiği alanda Giresun’un 16 ilçesine ait değerler tanıtılacak. Etkinlik alanını ziyarete gelen misafirler şehrin yöresel lezzetlerine doyacak. Ana teması halk oyunları olan 16. Giresun Günleri için Giresun’dan ve İstanbul’dan davet edilen halk oyunları ekipleri de sahne alacak.

Coşku ve heyecanın bir arada olacağı etkinlikle sadece Giresunlu sanatçılara yer verilecek. Yeşilköy Atatürk Havalimanı’na ulaşım rehberi de federasyonun sosyal medya hesapları aracılığıyla vatandaşlarla paylaşıldı.
 Kemençe, davul zurna ile horon gösterilerinin yapılacağı etkinlikte vatandaşlara ücretsiz yöresel ikramlar da dağıtılacak.  Giresun Federasyonu Genel Başkanı Muhterem Memiş Giresun Günleri için Resmi kurumlar ve Sivil Toplum Kuruluşlarına davetiye veriyor.

Ekran Resmi 2023-12-05 09.57.49

Memiş Giresun STK'larının kuruluş noktasında önemli katkıları olan Giresun Federasyonu'nun kuruluş adımı olan Giresun Dernekler Birliği Kurucu Başkanı ve yine Giresun Günlerinin ilk organizesyonunu Giresun Dernekler Birliği olarak Feshane Giresun Günleri olarak organize eden Halil Kütük'ü de ziyaret ederek Giresun Günleri Davetiyesi takdim etti.

Ekran Resmi 2023-12-05 09.55.58

Editör: Murat AYDIN